اعطای بورس تحصیلی به معلمین غیر ایرانی در دانشگاه شهید رجایی

دکتر مجتبی قربانی، مدیر دفتر همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه با اعلام این خبر افزود، با توجه به پیشینه یکصد سال تربیت معلم در کشور و توانمندی های دانشگاه و همچنین در راستای کسب مرجعیت علمی و تعامل با نظام تعلیم و تربیت کشورهای مختلف علی الخصوص کشورهای اسلامی، هیأت امنای دانشگاه با پیشنهاد اعطای بورس تحصیلی با عنوان “بورس شهیدرجایی” برای ادامه تحصیل معلمین غیر ایرانی، مخصوصاً کشور های مسلمان همسایه در دانشگاه موافقت نمود.

همچنین بر اساس این مصوبه هیات امنأ مقرر گردید وزارت آموزش و پرورش نیز مبلغ ۴۰ میلیارد ریال برای اجرای این بورس در اختیار دانشگاه شهیدرجایی قرار دهد.

دکتر قربانی در خصوص این موضوع ادامه داد: دانشگاه شهید رجایی پیش از این نیز تجربه پذیرش دانشجوی غیر ایرانی را با واسطه از طریق حوزه ستادی داشته است، لکن این برای نخستین بار است که دانشگاه با اخذ مجوزهای لازم راساً اقدام به پذیرش و اعطای بورس تحصیلی می نماید و ان شاالله این بورس بصورت سالانه تکرار خواهد شد.

ایشان در مورد فلسفه نام گذاری این بورس نیز اذعان کردند: نام این بورس بر گرفته از نام محمد علی رجایی، معلم ماندگار و رییس جمهور شهید جمهوری اسلامی ایران می باشد، که البته نام دانشگاه نیز مزین به نام این شهید عزیز است.

وی در ادامه گفت، دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی با تکیه بر برنامه ریزی و توانمندی های علمی و تجربه زیسته در نظام تعلیم و تربیت امروز یکی از دانشگاه های معتبر در حوزه تربیت معلم بویژه تربیت معلم فنی و حرفه ای به شمار می رود.

عضو هیات علمی دانشگاه افزود، امروزه ایجاد ارتباطات بین المللی برای همه موسسات آموزش عالی و دانشگاه ها امری بایسته است و پذیرش دانشجو یکی از فعالیت های متداول در این زمینه بشمار می رود که علاوه بر تبادل دانش موجب برقراری تعاملات فرهنگی با کشور ها از طریق دانشجویان متقاضی تحصیل می گردد.

ایشان با اشاره به توفیقات علمی دانشگاه در سنوات اخیر آنها را شاهدی بر ادعای توانمندی های دانشگاه شهیدرجایی برای ورود به عرصه های بین المللی دانست با اشاره به فرهنگ وتمدن غنی کشور مان در اجرای موفق این دوره ها ابراز خوشبینی نمود.

وی همچنین افزود: دانشگاه شهیدرجایی با تدوین سند راهبردی و به تبع آن سند بین المللی سازی دانشگاه و تصویب این اسناد در هیات امنأ در مصصم است تا با ورود به عرصه های بین المللی مخصوصاً در منطقه در مسیر کسب مرجعیت علمی در راستای مأموریت خود قرار گیرد.

دکتر قربانی برنامه های دیگر دفتر همکاری های علمی و بین المللی را در مسیر بین المللی سازی دانشگاه برقراری ارتباط با دانشگاه های با مأموریت مشابه در مسیر تبادل تجربیات و همکاری های علمی برشمرد.

دفتر همکاری های علمی و امور بین الملل دانشگاه  شهید رجایی

کد خبر: ۱۴۰۰۰۴۰۶۰۱

 

اخبار مرتبط – ۱