روابط عمومی دانشگاه منتشر کرد

یادداشت دبیر اجرایی یازدهمین همایش ملی آموزش

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه و به نقل از دکتر عبداله صلواتی، دبیر اجرایی یازدهمین همایش ملی آموزش، یکی از ضرورت های جامعه امروز، بازشناسی مسأله آموزش است و ما برای دستیابی به قله­ های توسعه و تمدن نیازمند تلاش در محورهای گفتمان سازی، کنش گری، پژوهش، مسئولیت پذیری، فهم پذیر کردن مسائل، و فرهیختگی هستیم و آموزش، دروازه ورود به همه موارد گفته شده است. دکتر صلواتی افزود: اگر بگوییم تمدن سازی، دین ورزی، و توسعه و آبادانی بر شانه­ های آموزش ایستاده­ اند سخن گزافی نگفته ­ایم.

 

وی با اشاره به اینکه بسیاری از مشکلات جدی در عرصه دانش های گوناگون و بحران های رایج در دنیای کنونی در فقره اقتصاد، صنعت، نهادهای اجتماعی، و فرهنگ به مسأله بنیادین آموزش باز می گردد خاظر نشان ساخت: در راستای اینکه آموزش به مثابه معیار و موتور محرکه پیشرفت در جامعه مطرح باشد نیازمند هم کنشی و گفتگو در جامعه علمی در فقره بازاندیشی آموزش هستیم تا از تجربه های زیسته اساتید و محققان و نظرها و نظریه های شان در زمینه آموزش کمک بگیریم.

 

در همین راستا دکتر صلواتی گفت: دانشگاه تربیت دبیر شهید رجائی پس از برگزاری ۱۰دوره موفق همایش ملی آموزش قصد دارد در سال ۹۸ یازدهمین همایش ملی آموزش را برگزار کند. از همین رو مشتاقانه از اساتید و محققان کشور دعوت می کنیم تا در این مهم ما را یاری کنند.

دانشیار دانشگاه شهید رجائی محورهای همایش را به صورت زیر بیان کرد:
آموزش و سند تحول بنیادین
آموزش و علوم فنی و مهندسی
آموزش و علوم پایه
آموزش و علوم تربیتی
آموزش و علوم ورزشی
آموزش و محیط زیست
آموزش و علوم انسانی
آموزش و علوم شناختی
آموزش و فناوری
آموزش و کارآفرینی
آموزش و ارزشیابی
آموزش عالی

خاطر نشان می سازد که زمان های مهم این همایش ملی به شرح زیر است:

مهلت ارسال مقاله: ۲۵ اسفند ۹۷

اعلام نتایج ارزیابی: ۲۰ فروردین ۹۸

شروع ثبت نام در همایش: ۲۱ فروردین ۹۸

تاریخ برگزاری: ۱۲ اردیبهشت ۹۸

علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سایت همایش مراجعه و یا با شماره ۲۲۹۷۰۰۶۰ داخلی ۲۴۳۷ تماس حاصل کنند.

 

1