روابط عمومی دانشگاه خبر داد

پیام تسلیت رئیس دانشگاه شهید رجائی به مناسبت درگذشت استاد فرهیخته و چهره ماندگار کشور؛ دکتر حسین زمرشیدی

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، در پی درگذشت استاد فرهیخته جناب آقای دکتر حسین زمرشیدی، دکتر عظمتی رئیس دانشگاه شهید رجائی پیامی به شرح زیر صادر کرد:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

انا لله و انا الیه راجعون

خبر تاسف برانگیز درگذشت استاد فرهیخته، معلم و چهره ماندگار معماری ایران، برادر گرامی جناب آقای دکتر حسین زمرشیدی، موجب تاثر و تاسف اینجانب و مجموعه همکاران دانشگاه گردید.

بدین وسیله ضمن عرض تسلیت به جامعه دانشگاهی کشور و خانواده معزز دانشگاه تربیت دبیر شهید رجائی، برای ایشان از درگاه خداوند متعال غفران و رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان نیز صبر جمیل و اجر جزیل مسئلت می نمایم.

حمید رضا عظمتی
رئیس دانشگاه

 

شایان ذکر است دکتر حسین زمرشیدی استاد نام آشنای معماری کشور، متولد سال ۱۳۱۸ در شهر مشهد مقدس بودند، که در حوزه تحصصی معماری سنتی ایرانی و اسلامی فعالیت داشتند و از ایشان آثار و تالیفات بسیار ارزشمند و فاخری در این حوزه به یادگار مانده است.
همچنین استاد در طول عمر با برکت خود افتخارات متعددی نیز کسب نمودند که از جمله می توان به عناوینی چون: چهره ماندگارمعماری جمهوری اسلامی ایران، معلم ماندگارکشور، عضو پیوسته فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران، دارنده نشان دانش از ریاست جمهور، وکسب جایزه ویژه جشنواره بین المللی خوارزمی را نامبرد.
مشارکت در بازسازی حرم امام حسن عسگری (ع)‌ از جمله دیگر افتخارات ایشان است.