برگزاری دومین مراسم بزرگداشت روز جهانی GIS

 

برگزاری دومین مراسم بزرگداشت روز جهانی GIS

گروه مهندسی نقشه برداری دانشگاه شهید رجائی  با کمک و همیاری انجمن علمی نقشه برداری برای دومین سال پیاپی و این بار در همکاری با جامعه مهندسان نقشه بردار ایران رویداد “روز جهانی سامانه های اطلاعات مکانی” را برگزار نمود.

این رویداد همه ساله در دومین چهارشنبه از ماه نوامبر برگزار می گردد و امسال مصادف با روز ۲۳ آبان ماه است. در مراسم امسال ضمن معرفی دستاوردهای گروه آموزشی در زمینه GIS، شماری از مسئولان و کارشناسان سازمان ها و نهادهای مرتبط و همچنین شخصیت های علمی و دانشگاهی نیز حضور داشته و از نزدیک با فعالیت های این دانشگاه آشنا شدند.

در مراسم روز جهانی GIS  دو کارگاه آموزشی و همچنین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی حوزه نقشه برداری برگزار گردید که با استقبال دانشجویان و محققان قرار گرفت.

در این همایش آقای دکتر شمس استفندآبادی، معاون محترم پژوهش و فنآوری دانشگاه ضمن اعلام خیرمقدم به حاضران، به برخی دستاوردهای دانشگاه در چند سال اخیر اشاره نمودند. در ادامه آقای دکتر مقرب‌نیا از اساتید پیشکسوت رشته نقشه‌برداری، به بیان جایگاه این رشته در ایران و تاریخچه ایجاد رشته در دانشگاه شهید رجایی پرداختند. سپس آقای دکتر مدیری،  معاون محترم وزیر دفاع و رئیس سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح سخنرانی خود را از منظر تاریخچه GIS در کشور ارائه نمودند. در این مراسم با حضور ریاست محترم دانشگاه جناب آقای دکتر عظمتی، تفاهمنامه ای همکاری بین دانشگاه و سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح امضا گشت. همچنین در این مراسم از اساتید پیشکسوت GIS دانشگاه‌های مختلف کشور با اهدای لوح، تقدیر به عمل آمد. در پایان مراسم نیز برش کیک روز GIS توسط رئیس دانشگاه و رئیس سازمان جغرافیایی انجام شد. این مراسم با سخنان دکتر حسینعلی و گرفتن عکس یادگاری پایان پذیرفت.

 

1

2

3

4

5