حضور دانشجویان بین الملل دانشگاه در سومین دوره آموزشی-فرهنگی دانشجویان بین الملل سراسر کشور

به گزارش روابط عمومی و به نقل از دفتر امور بین الملل دانشگاه سومین دوره آموزشی – فرهنگی دانشجویان بین‌المللی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی سراسر کشور، صبح روز شنبه ۱۶ تیرماه ۱۴۰۳ با هدف توانمندسازی دانشجویان بین‌الملل به عنوان سفیران فرهنگی و تعمیق، تحکیم و آشنایی بیشتر با مبانی اندیشه اسلامی، در سالن همایش‌های بین‌المللی دانشگاه شهید بهشتی افتتاح شد. در این دوره آموزشی و فرهنگی دانشجویان بین الملل دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی در دو گروه خانم ها و آقایان به سرپرستی مهندس زینلی حضور پیدا کردند.

دکتر داداش پور در این مراسم با بیان اینکه سومین دوره آموزشی_ فرهنگی دانشجویان بین‌المللی به میزبانی دانشگاه شهید بهشتی در حال برگزاری است؛ گفت: امیدوارم این مسیر ادامه پیدا کند و محدود به اردوی آموزشی و فرهنگی که در سطح ملی برگزار می شود نباشد زیرا کلیه دانشجویان بین‌المللی در همه دانشگاه‌ها نیازمند این دست از اردوها هستند بنابراین نباید تنها در دو بخش فرهنگی و آموزشی محدود شود.

رئیس سازمان امور دانشجویان تصریح کرد: قصد ما از برگزاری این اردوها این است که دانشجویان با شرکت در این دوره‌ها در کنار هم دیگر علاوه بر ایجاد روابط دوستی ، از تجربیات و ظرفیت ها و از فرصت‌ها بهتر و بیشتر استفاده کنند.

معاون وزیر علوم افزود: سازمان امور دانشجویان در برنامه های گوناگون ،جامعه هدف خود را به گونه‌ای انتخاب کرده است تا همه سلیقه ها را دربر گیرد و تمامی دانشجویان با هر نگرش بتوانند در آن شرکت کنند.

وی با اشاره به اینکه بر اساس برنامه هفتم توسعه کشور ایران باید به جذب ۳۲۰ هزار دانشجوی بین‌المللی دست یابد؛ اظهار کرد: تلاش مضاعفی باید انجام شود زیرا جامعه هدف ما جامعه جهانی است، بنابراین تک تک دانشجویان می‌توانند در این جذب به ما کمک کنند.

دکتر داداش‌پور تصریح کرد: دانشجویان علاوه بر  تلاش برای آینده فردی خود باید به مسئولیت اجتماعی خود نسبت به کشوری که در آن به دنیا آمده اند و زندگی می‌کنند نیز توجه کنند.

رئیس سازمان امور دانشجویان افزود: با چالش‌های بسیاری در جهان اسلام مواجه هستیم که باید آگاهانه به آن‌ها بنگریم و در راستای رفع آن‌ها بپاخیزیم ، در حقیقت دانشجویان در دوران تحصیل باید به سه محور ۱_تلاش برای زندگی خوب ۲_ کمک به بهبود شرایط کشور ۳_ تلاش برای بازتعریف جایگاه جهان اسلام در دنیا توجه ویژه داشته باشید.

معاون وزیر علوم اظهار کرد: کشور ایران از جهت قدرت علمی در سطح جهان جایگاه خود را تثبیت کرده است اما برخی کشورها هنوز نتوانسته‌اند این جایگاه را به دست آورند، بنابراین باید دانشجویان در این مسیر گام بردارند و جهان اسلام را به قدرت خود بازگردانند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: وظیفه‌ من و شما تثبیت موقعیت جهان اسلام است تا بتوانیم احیا گر تمدن نوین اسلامی باشیم.

گفتنی است سومین دوره آموزشی، فرهنگی دانشجویان بین‌المللی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی سراسر کشو از ۱۶ تا ۲۰ تیرماه که به میزبانی دانشگاه شهید بهشتی برگزار می‌شود، دانشجویان غیر ایرانی از دانشگاه های سراسر کشور و با ملیت های مختلف حضور دارند و در برنامه‌های متنوع فرهنگی، اجتماعی و ورزشی، کارگاه‌های آموزشی، بازدید از مراکز علمی و فرهنگی و… شرکت خواهند داشت.