نخستين دوره مسابقات ملي دیوار خاک مسلح

 

 

نخستين دوره مسابقات ملي دیوار خاک مسلح

 

با هدف آشنایی بیشتر و موثر دانشجویان علاقه مند به مهندسي ژئوتكنيك در رشته مهندسی عمران، اولين دوره مسابقات ملي ديوار خاك مسلح در بیستم اردیبهشت ماه ۱۳۹۴ به ميزباني دانشكده مهندسي عمران با حمایت و مشارکت دانشگاه‌های سراسر کشور، انجمن مهندسی ژئوتکنیک ایران و انجمن ژئوسنتتیک ایران و دیگر شرکت‌های تخصصی فعال برگزار خواهد شد.

در اين مسابقات با ساخت يك نمونه كوچك و شبیه‌سازی شده ديوار خاك مسلح، با ابزار و امكانات و تجهيزات ساده و در دسترس، توانايي‌ها، قابليت‌ها و فعاليت‌هاي علمي دانشجويان مورد ارزيابي  قرار مي‌گيرد.

در اين مسابقات، هر تيم در درون يك جعبه چوبي با ابعاد مشخص، اقدام به ساخت يك خاكريز مهندسي مسلح‌شده با نوارهاي كاغذي، خواهند كرد. ارزيابي و داوری مسابقات بر اساس معیار تغييرمكان و تغییرشکل دیوار مسلح و همچنین ظرفیت باربری و بارگذاري‌هاي مختلف (قائم و جانبي)، توسط تیم داوری منتخب انجام خواهد شد.

تلاش شده است آیين نامه و قوانین حاکم بر روند برگزاري مسابقات و ارزيابي آن برداشتی از مسابقات جهانی ASCE   باشد. اين آيين نامه به همت گروهی از اساتيد و دانشجویان دانشكده مهندسی عمران دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تهيه و تدوین شده است.

ضمن دعوت از تمامي دانشجويان و علاقه‌مندان براي شركت در اين مسابقات ملي و علمي، خواهشمند است براي دريافت اطلاعات بيشتر و رويت آیین‌نامه و نحوه شركت در مسابقات به وب‌سایت www.GeoWall.IR مراجعه فرماييد.

دبيرخانه مسابقات