معاونت فرهنگی و اجتماعی اعلام نمود:

نرم‌افزار آدامز MSC ADAMS)) مخفف کلمات (Automated Dynamic Analysis of Mechanical Systems) یکی از قدرتمندترین نرم‌افزارهای مهندسی به کمک رایانه در زمینه دینامیک سیستم‌های چندجسمی (MBD) می‌باشد. این نرم‌افزار محصول شرکت MSC Software است.

این نرم‌افزار سال‌های متمادی است جایگاه قابل توجهی در صنعت بدست آورده است. این نرم‌افزار با قابلیت‌های بسیار زیاد خود، مهندسان را در تولید، تست، بررسی و بهینه‌سازی طرح‌های سیستم‌های مکانیکی قبل از رسیدن به پیش ساخت فیزیکی یاری می‌کند. با استفاده از بخش‌های مختلف در نظر گرفته شده در این نرم‌افزار می‌توان با شبیه‌سازی حرکتی سیستم مکانیکی، تست سینماتیکی سیستم، سنجش نیروهای وارده بر اتصالات و… عمر قطعات در سیستم را تعیین کرده و جا یابی قطعات را بصورت بسیار دقیق و منظم انجام داد. بررسی کنترل ارتعاش سیستم‌ها و امکان انجام تست‌ها برای قطعات قابل انعطاف از ویژگی‌های این نرم‌افزار می‌باشد. این نرم‌افزار توانایی ارتباط با نرم‌افزارهای تخصصی دیگر مانند،Pro/E , Catia , Ansys و… را دارا می‌باشد.

برهمین اساس بسیج دانشجویی دانشگاه این دوره را برگزار می نماید. جلسه اول آن در روز یکشنبه مورخ دوم اردیبهشت ماه از ساعت ۱۲ لغایت ۱۳ در دانشکده مهندسی مکانیک برگزار می گردد.و بقیه کلاس ها در همان روز از ساعت ۱۷ لغایت ۱۹ برگزار خواهد گردید.

photo_2018-04-17_12-12-51