مدیریت کارآفرینی و ارتباط با صنعت دانشگاه خبر داد

5a7edae58e1a1

مشارکت گروه نقشه برداری در فعالیت های مهندسی طرح توسعه حرمین مطهر حضرت امام حسین (ع) و حضرت عباس (ع)

به گزارش روابط عمومی دانشگاه و به نقل از دکتر حسن جعفری، مدیر کار آفرینی و ارتباط با صنعت دانشگاه، طی قرار داد منعقده با مجموعه عتبات عالیات، بخشی از فعالیت مهندسی مربوط به طرح توسعه حرمین مطهر امام حسین (ع) و حضرت عباس (ع)، به دانشگاه شهید رجایی واگذار گردید.

بر اساس این خبر، مستندنگاری دقیق حرم مطهر امام حسین علیه اسلام و همچنین فتوگرامتری بر پایه پهپاد و تهیه نقشه محوطه پیرامون حرمین مطهر حضرت امام حسین علیه اسلام و حضرت عباس علیه اسلام به دانشگاه شهید رجایی واگذار گردیده است.

637025852591174858_lg

مدیر کارآفرینی و ارتباط با صنعت دانشگاه همچنین در خصوص جزییات بیشتر این پروژه افزود، براساس بخشی از شرح خدمات این پروژه  قریب به ۶۰ هکتار از فضای قرارگیری حرمین شریفین حضرت امام حسین (ع) و حضرت عباس (ع) و محیط پیرامون آن با استفاده از پهپاد مورد عکسبرداری فتوگرامتری قرار خواهد گرفت، همچنین، ارائه مدل­ های سه بعدی و بازسازی رایانه­ ای منطقه، تهیه نقشه آشکارسازی تغییرات طی نیم قرن گذشته با استفاده از تصاویر هوایی و ماهواره­ ای، تهیه و ارائه نقشه عکسی یکپارچه و قائم شده منطقه، تهیه مدل سه بعدی و قابل اندازه­ گیری با تجسم­ مجازی و واقعیت افزوده حرم مطهر حضرت اباعبدالله (ع) و …. از بخش­های دیگر شرح خدمات است.

دکتر جعفری در خاتمه با تأکید بر توانمندی و پتانسیل فنی و مهندسی دانشگاه برای حل مسائل جامعه و اهمیت مشارکت دانشگاه در پروژه­ های ملی و بین­ المللی اذعان داشتند، که انجام چنین پروژه­ هایی علاوه بر اجر معنوی آن برای دانشگاه و مجریان، موجب عزت و افتخار و یادگاری ماندگار از سوی دانشگاه خواهد بود.

بر اساس این گزارش، مجری این قرارداد از طرف دانشگاه آقای دکتر عباس مالیان از اعضای هیأت علمی گروه مهندسی نقشه برداری هستند که با همکاری سایر اعضای هیأت علمی و با استفاده از توانمندی­های دانشگاه به انجام این امر خواهند پرداخت.