روابط عمومی دانشگاه گزارش کرد

پیام رئیس دانشگاه شهید رجائی به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، در آستانه سال تحصیلی جدید، دکتر حمیدرضا عظمتی پیامی به شرح زیر صادر نمودند:

 

به نام خداوند جان وخرد / کزین برتر اندیشه برنگذرد

 

آغاز سال تحصیلی و مهر شورانگیز سال جاری، وامدار خط سرخ حسین (ع)، آن بزرگ معلم عشق و آزادگی در مدرسه کربلاست.

یاد و خاطره شهدای اسلام و انقلاب اسلامی به ویژه شهدای دانشگاه شهید رجائی را گرامی می داریم و بر روح پرفتوح امام شهیدان، بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران که معلم و مدرسه را مبدا سعادت و شقاوت برشمرد، درود می فرستیم.

در آستانه آغاز بهار تعلیم و تربیت،‌ دانشگاه شهید رجائی در تلاش است تا همانند گذشته به عنوان تنها مرجع تربیت دبیر فنی کشور در اعتلای مسیر آموزش و پروش که به تعبیر مقام معظم رهبری (دامه ظلّه)، کانون اساسی برای خلق دنیای آینده است، بیش از گذشته درجهت تعلیم و تربیت نیروی انسانی کارآمد و تولید علم نافع برای جامعه اثربخش باشد.

گسترش مرزهای دانش و ارتقای توانمندی های علمی و پژوهشی با تکیه بر ظرفیت های درونی، همواره از رویکردهای اصلی دانشگاه بوده است که به لطف خداوند متعال هم اینک تبلور آن را می توان در کسب افتخارات متعدد برای دانشگاه در عرصه های ملی و بین المللی مشاهده کرد.

در کنار این توفیقات علمی کم نظیر، توسعه کمی و کیفی دانشگاه اعم از: فضاهای آموزشی و پژوهشی، کارگاه ها و آزمایشگاه ها، کیفیت بخشی و استانداردسازی فضاهای عمومی و رفاهی و باسازی زیر ساخت های قدیمی دانشگاه از دیگر نکاتی است که زمینه حرکت رو به رشد دانشگاه برای آینده و نقش آفرینی موثرتر آن در جامعه را فراهم آورده است. و بی گمان همه این توفیقات میّسر نمی گردیده است مگر با تشریک مساعی، هم دلی و هم زبانی همه اعضای خانواده دانشگاه شامل اعضای محترم هیات علمی، مدرسان گرامی، پرسنل خدوم و مدیران ارجمند حوزه ستادی و نیز دانشجویان معزز، که اینجانب به سهم خود قدردان تلاش های همه این عزیزان می باشم.

امید است در سایه عنایات الهی و توجهات حضرت ولی عصر (عج) و با ابتنا بر کاربست “تدبیر” در کلیه امور، در بهار تعلیم و تربیت شاهد پیشرفت همه جانبه دانشگاه در جهت اهداف مقدس جمهوری اسلامی و اسناد راهبردی مصوب آن باشیم.

 

حمید رضا عظمتی

رئیس دانشگاه