بیانیه ستاد شاهد و ایثارگر دانشگاه به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس

به چشم دل خدا را دیدنی کرد
ببوس ای خواهرم قبر برادر
شهادت سنگ را بوسیدنی کرد…

بی تردید، مقدس‌ترین جهاد، جهادی است که به عنوان دفاع از ارزشها و مبارزه با استکبارصورت گرفته باشد. در جنگ تحمیلی استکبار جهانی از طریق رژیم بعث عراق، جنگی ناخواسته را به کشور ما تحمیل و با نادیده گرفتن استقلال سرزمین ما به ایران اسلامی تجاوز کرد. از این رو، مردم غیرتمند ایران، در دفاعی مقدس، با تأسی از مولا و سالارشان حضرت حسین بن علی (ع) در تحقق شعار «هیهات منّا الذله» کوشیدند تا هرگز تسلیم ننگ و ذلّت و زبونی نشوند و از کیان و حیثیت اعتقادی خود دفاع کنند .
یکی از ثمرات بزرگ عاشورای حسینی و دفاع مقدس، فرهنگ سازی است. در دفاع مقدس جوانان و رزمندگان اسلام با از خودگذشتی ها و ایثارگری های خود، آیین و مرامی را بنیان نهادند که ایثار و شهادت به عنوان فرهنگی ارزشی و ارزشی فرهنگی همه جریانها و مسائل دیگر را تحت الشعاع قرار داده است.
دفاع مقدس احیا کننده خودباوری مردمی بود که آنان بار دیگر با اعتماد به نفس، تار و پود اسارت وابستگی را گسستند و با تلاش و همت حركت قطار پيشرفت و توسعه ايران اسلامي را بواسطه نهضت تولید علم شدت بخشیدند و قله های رفیع علم و دانش را فتح نموده تا شاهد عزّت و عظمت کشورشان باشند .
فرا رسیدن هفته دفاع مقدس را گرامی داشته و افتخارات ملت ایران در دفاع از مرزهای میهن اسلامی و جان فشانی دلاورانه در پای پرچم برافراشته اسلام و قرآن را به ساحت مقدس حضرت بقیة ا… الاعظم (عج)، رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت ا… العظمی امام خامنه ای (مد ظله العالی) و ملت شهید پرور ایران اسلامی تبریک عرض نموده و از خداوند متعال تداوم مسیر تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی را  به عنوان یک تکلیف همگانی برای نیل به قله‌های عزت و تعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با تبعیت پذیری محض از ولایت مطلقه فقیه حضرت امام خامنه ای (حفظه ا… تعالی) ، از درگاه بیکران احدیت مسئلت می نماییم.

ستاد شاهد و امور ایثارگران دانشگاه