به مناسبت گرامی داشت روز ارتباطات و روابط عمومی برگزار شد

pr-day
به مناسبت گرامی داشت روز ارتباطات و روابط عمومی، نشست مدیران روابط عمومی دانشگاه ها، مراکز پژوهشی و فناوری برگزار شد

به مناسبت گرامی داشت روز ارتباطات و روابط عمومی، نشست مدیران روابط عمومی دانشگاه ها، مراکز پژوهشی و فناوری وزارت علوم، تحقیقات وفناوری در دانشگاه بوعلی سینا همدان در روز سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه برگزارشد. در این گردهمایی که با حضور دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در جمع مدیران روابط عمومی دانشگاه ها، مراکز پژوهشی و پارک های علم و فناوری سراسر کشور برگزار گردید، وزیر علوم طی سخنانی ضمن تبریک روز روابط عمومی گفت: شبکه اطلاع رسانی واحد های مربوط به وزارت علوم باید در استان ها ایجاد شود و با همپوشانی و تعامل این شبکه ها، باید اعلام دستاوردهای بارز در مناطق ده گانه، در بستر یک شبکه ملی روابط عمومی ها صورت گیرد و در این راستا از تعامل با دانشجویان و واحدهای فرهنگی دانشگاه ها و پارک های علم و فناوری باید بهره گرفته شود.

دکتر غلامی تصریح کرد: روابط عمومی های دانشگاه ها، مراکز پژوهشی و پارک های علم و فناوری و سایر واحدهای وابسته باید ضمن تولید و انتشار اخبار موثق به عنوان یک منبع مورد اعتماد مردم، مرجعی برای کنترل صحت اخبار منتسب به مجموعه وزارت علوم در حوزه های مختلف باشند. وی تاکید کرد شبکه ملی اطلاع رسانی واحدهای مربوط به وزارت علوم در استان ها ایجاد شود تا با همپوشانی و تعامل این شبکه ها، اعلام دستاوردهای بارز در مناطق ده گانه، در بستر یک شبکه ملی روابط عمومی ها صورت گیرد و در این راستا باید از تعامل با دانشجویان و واحدهای فرهنگی دانشگاه ها و پارک های علم و فناوری بهره گرفته شود.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به وجود و تعدد شبکه های مجازی خبری، استفاده از فناوری های نوین در انتشار اخبار را لازمه حفظ منبع خبری روابط عمومی به عنوان مرجع موثق خبرگزاری های مختلف و نیز خانواده آموزش عالی نام برد. وی افزود: دانشگاه ها و پارک های علم و فناوری، دستاوردهای فراوانی برای اطلاع رسانی دارند و این مراکز برای انتشار اخبار ارزشمند خود باید از جوانان و بالأخص دانشجویان مقاطع ارشد و دکتری شاغل به تحصیل در رشته های مرتبط استفاده کنند. وی در ادامه با اشاره به اولویت اخبار منتشر شده از سوی روابط عمومی ها، وجود کارشناسان برای اولویت بندی و تعیین درجه تاثیرگذاری اخبار و نیز انتشار اخبار ارزشمند در حوزه های مختلف را یادآور شد و بر نقش مهم روابط عمومی در اطلاع رسانی به آحاد جامعه تاکید کرد. وی همچنین بر استفاده از پتانسیل جوانان در بدنه کار مهم روابط عمومی و اطلاع رسانی تأکید و اظهار داشت: جوانان روحیات فعال تر و پرنشاط تری در انجام امور پراسترس دارند، اما باید از آموزش های لازم به آنان غافل نشد.
در ادامه برنامه دکترعلیرضا عبداللهی‌نژاد سرپرست روابط عمومی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه روابط عمومی‌ها از کارهای سنتی و کلیشه‌ای فاصله بگیرند، گفت: چابک‌سازی، حرفه‌ای‌گرایی و تخصصی‌گرایی در روابط عمومی‌ها بسیار حائز اهمیت است که باید مورد توجه قرار گیرد. در بخش دیگر این گردهمایی تعدادی از مسئولان روابط عمومی دانشگاهها دیدگاه ها و نظرات خود را در حضور وزیر محترم علوم بیان کردند. این نشست با شرکت مدیران روابط عمومی دانشگاه های سراسر کشور در کارگاه آموزشی با عنوان “رویکردهای نوین به روابط عمومی” که توسط روابط عمومی وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری تدارک دیده شده بود به پایان رسید. خاطر نشان می سازد دکتر سعید علیائی، مدیر حوزه ریاست و روابط عمومی، به عنوان نماینده دانشگاه شهید رجائی در این نشست شرکت داشت.

1526486643-photo photo_2018-05-16_06-45-53 photo_2018-05-16_06-45-56 photo_2018-05-16_06-45-57