افزایش ۴،۵ برابری پذیرش دانشجو در دانشگاه شهید رجائی در دولت تدبیر و امید

رئیس دانشگاه شهیدرجایی در نشست وزیر آموزش‌وپرورش با کارکنان این دانشگاه؛
افزایش ۴،۵ برابری پذیرش دانشجو در دولت تدبیر و امید
رئیس دانشگاه شهیدرجایی در نشست وزیر آموزش‌وپرورش با کارکنان این دانشگاه با اشاره به اینکه در حال حاضر بیش از۱۰ هزار دانشجو معلم در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند، گفت: پذیرش دانشجو در این دانشگاه در طول دولت تدبیر و امید ۴،۵ برابر افزایش‌یافته است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه و به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، حمیدرضا عظمتی در نشست صمیمی با وزیر آموزش‌وپرورش که به مناسبت بازگشایی دانشگاه‌ها در سال تحصیلی۱۴۰۰-۱۳۹۹، در محل دانشگاه شهیدرجایی برگزار شد؛ اظهار کرد: دانشگاه تربیت دبیر شهیدرجایی یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی و تنها دانشگاه کشور در زمینه تربیت دانشجومعلمان در حوزه فنی و حرفه‌ای است و نقش به سزایی در تأمین و تربیت نیروهای متعهد و متخصص وزارت آموزش‌وپرورش را در طراز جمهوری اسلامی ایران بر عهده دارد.

عظمتی افزود: این دانشگاه در حال حاضر ۲۰۲ عضو هیات علمی، ۹ دانشکده و ۱۰ هزار و ۴۰۰ دانشجو و مهارت آموز دارد. که ۳۳ درصد از اعضای هیات علمی دانشگاه، دارای مرتبه علمی دانشیار و استاد تمام هستند.

رئیس دانشگاه شهیدرجایی با اشاره به ظرفیت پذیرش دانشجو معلمان در دانشگاه گفت: خوشبختانه در پنج سال اخیر با حمایت‌های وزرای آموزش و پرورش و علوم، تحقیقات و فناوری توانستیم تمام ظرفیت پذیرش دانشجو را به دانشجو معلمان اختصاص دهیم به طوری که ظرفیت پذیرش از۲۳۰۰ نفر در سال ۱۳۹۲ به بیش از ۱۰ هزار و ۴۰۰ نفر در سال ۱۳۹۹ رسیده، یعنی در حدود ۴،۵ برابر افزایش یافته است.

وی ادامه داد: با تلاش همکاران و اساتید علمی، دانشگاه شهیدرجایی موفق شد برای نخستین بار در نظام رتبه‌بندی مشهور جهانی تایمز ۲۰۲۱، وارد شود و نام دانشگاه در بین ۱۵۰۰ دانشگاه برتر در رتبه‌بندی جهانی تایمز ثبت گردد.

شایان‌ذکر است؛ در حال حاضر دانشگاه شهیدرجایی به‌عنوان مرکز UNEVOC، یکی از زیرمجموعه‌های یونسکو است.