اطلاعیه بورس تحصیلی جمهوری خلق چین 

پیرو تلاش‌های انجام شده، دولت جمهوری خلق چین با اعطای تعدادی بورس در مقاطع تحصیلات تکمیلی (ترجیحاً دکتری PhD) در رشته‌های تحصیلی مختلف برای سال تحصیلی ۲۱-۲۰۲۰ موافقت کرده است. علاقه‌مندان به استفاده از این بورس، برای ثبت‌نام اولیه به نشانی‌های زیر مراجعه کنند:

لازم است پس از ثبت‌نام اولیه در رشته‌ها و دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ( grad.saorg.ir ) و رشته‌ها و دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ( edd.behdasht.gov.ir )، کد ثبت‌نامی از سامانه فوق دریافت شود.

علاوه بر موارد فوق، متقاضیان باید تا پایان وقت اداری ۲۵ دی ماه ۱۳۹۸ برابر با ۱۵ ژانویه ۲۰۲۰ از طریق سامانه اطلاع‌رسانی اداره کل بورس و اعزام دانشجویان به نشانی scholarship.saorg.ir در سامانه جامع دانشجویی (سجاد) به نشانی portal.saorg.ir ثبت‌نام کنند.

 

سایر نکات:

  • بدیهی است پس از پایان مهلت مقرر به هیچ درخواستی ترتیب اثر داده نخواهد شد.
  • این ثبت‌نام به منزله ثبت نام اولیه است و ارزیابی و تأیید نهایی پذیرش، متعاقباً اعلام خواهد شد.
  • انتخاب متقاضیان برتر براساس سوابق تحصیلی، نمره زبان انگلیسی، سایر توانمندی‌های علمی و همچنین ارزیابی مصاحبه دانشگاه پذیرنده انجام می‌شود.
  • طبق سیاست‌های کلی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همچنین اصلاح ماده ۳۵ معافیت تحصیلی مجلس شورای اسلامی مورخ ۱۱/‏۰۶/‏۱۳۹۶‬ که متقاضیان دیپلمه ادامه تحصیل در دانشگاه‌ها را صرفاً محدود به دانشگاه‌های داخل کشور نموده است لذا بورس دولت‌های خارجی برای دوره‌های شروع از دیپلم (کارشناسی و عمومی رشته‌های پزشکی) در اولویت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیست.
  • در سال جدید تحصیلی، امکان درخواست مرخصی حتی برای (یک یا دو ترم) وجود نخواهد داشت.