آقای مهندس نیکونژاد معاون محترم فرهنگی و اجتماعی اعلام نمود:

متن بیانیه اساتید دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی در محکومیت حوادث میانمار به شرح زیر است.

بسم الله الرحمن الرحیم

بیانیه اساتید دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی در محکومیت جنایات انسانی در میانمار

رسول گرامی اسلام ( صلی الله علیه و آله)  :

مَنْ أَصْبَحَ لَا يَهْتَمُّ بِأُمُورِ الْمُسْلِمِينَ فَلَيْسَ مِنْهُمْ وَ مَنْ سَمِعَ رَجُلًا يُنَادِي يَا لَلْمُسْلِمِينَ فَلَمْ يُجِبْهُ فَلَيْسَ بِمُسْلِم‏”

                آن‌که صبح کند و دغدغه مسلمانان را نداشته باشد، مسلمان نیست.

در حالی که امت اسلامی در حال چشیدن شهد شیرین زیارت بیت الله الحرام  و برگزاری آیین وحدت بخش برائت از مشرکین و کفار و بهره وری از سفره معنوی حج ابراهیمی بودند متاسفانه یک بار دیگر جهان در میان ادعاهای دروغین حقوق بشر  و فریبنده آمریکا ، شاهد دسیسه های تفرقه افکنانه استکبار  از طریق نسل کشی بی رحمانه و جنایتکارانه مسلمانان در یکی دیگر از کشورها هستند.

امروز افراط گرایان و اسلام ستیزان با حمایت دولت میانمار  تحت نفوذ استعمار پیر انگلیس و دسیسه­های آمریکا، با وقاحت تمام مرتکب جنایات بشری در کشور میانمار شده و کشتار و آوارگی مسلمانان روهینگیایی شده اند.

متاسفانه بی تفاوتی نهادهای باصطلاح حقوق بشری در توقف سریع  این جنایت و عدم مجازات مرتکبین آن نشان می دهد که این نهادها صرفا بعنوان ابزاری در دست نظام سلطه برای دخالت در امور کشورها هستند.

مردم مسلمان که طبق دین اسلام به زندگی مسالمت آمیزوکمک به یکدیگردعوت می شوند،  امروز تحت ظلم مدعیان دریافت جایزه باصطلاح صلح نوبل همچون خانم ” آنگ سان سوچی” قرار گرفته­اند و تاکنون در کشور میانمار در اثر این دسیسه­ها، بسیاری از مسلمانان  کشته و خانواده های زیادی در اوج محرومیت آواره شده اند.

دنیای امروز دنیای ظلم است و جمهوری اسلامی  باید این افتخار را برای خود حفظ کند که علیه ظلم در هر نقطه از جهان، چه در مناطق اشغالی توسط صهیونیست‌ها، چه در یمن و بحرین و چه در میانمار، موضع صریح و شجاعانه‌ی خود را اعلام کند.

                                       ” حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی –  ۲۱ شهریور ۱۳۹۶  ”

اکنون که نهادهای حقوق بشری در برابر این جنایت ارتش و دولت میانمار سکوت نموده اند بر دولت­های مسلمان واجب است که به جای همراهی با رژیم صهیونیستی در کشتار مردم  مسلمان فلسطین و سوریه و عراق و یمن، این مسلمان کشی را سریعا محکوم نمایند و ضمن تشکیل فوری کنفرانس سازمان همکاری اسلامی در این خصوص، اقدامی عملی در جلوگیری از این نسل کشی صورت دهند .

اگر امروز امت اسلامی در برابر این جنایات اقدام قاطع انجام ندهند افراط گرایان، این سناریو جنایتکارانه را در دیگر کشورهای مسلمان نیز تکرار خواهند نمود .

ما اساتید دانشگاه تربیت  شهید رجایی همراه با دیگر مردم ایران و مسلمانان جهان این اقدام جنایتکارانه را محکوم نموده و هم پای دیگر آزادی خواهان جهان حمایت خود را از مردم مظلوم مسلمان میانمار اعلام می نماییم و برای توقف این جنایات، خواستار افزایش فشارهای سیاسی و اقتصادی دولت ها بر دولت میانمار هستیم و بر این باوریم که علیرغم تمام این جنایت ها، وعده الهی در قدرت یابی مستضعفین تحقق خواهد یافت .

“وَ نُرِيدُ أَنْ نَمُنَّ عَلَي الَّذِينَ اسْتُضْعِفُوا فِي الْأَرْضِ وَ نَجْعَلَهُمْ أَئِمَّه وَ نَجْعَلَهُمُ الْوارِثِينَ”

اساتید دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی – ۲۱ شهریور  ۱۳۹۶

%d8%a8%db%8c%d8%a7%d9%86%db%8c%d9%87_%d8%a7%d8%b3%d8%a7%d8%aa%db%8c%d8%af_%d8%af%d8%a7%d9%86%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87_%d8%aa%d8%b1%d8%a8%db%8c%d8%aa_%d8%af%d8%a8%db%8c%d8%b1_1 %d8%a8%db%8c%d8%a7%d9%86%db%8c%d9%87_%d8%a7%d8%b3%d8%a7%d8%aa%db%8c%d8%af_%d8%af%d8%a7%d9%86%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87_%d8%aa%d8%b1%d8%a8%db%8c%d8%aa_%d8%af%d8%a8%db%8c%d8%b1_2